Bodičita, atsiskyrimas

Žmogaus sugebėjimas rūpintis kitais nėra kažin kas trivialaus arba kažin kas duota savaime. Greičiau tai yra kažkas, ką turėtume branginti. Atjauta yra žmogaus prigimties stebuklas, brangus vidinis lobis bei mūsų gerovės ir mūsų visuomenės pagrindas. Jei siekiame laimės sau – turėtume praktikuoti atjautą, ir jei siekiame laimės kitiems – taip pat turėtume praktikuoti atjautą.

Atjauta yra labai vertingas dalykas. Tai ne vien religinis ar dvasinis subjektas, ne ideologijos klausimas. Tai ne prabanga – tai būtinybė.

Jo Šventenybė Dalai Lama

 

Atjauta yra esminis visų Mahajanos ir Vadžrajanos praktikų aspektas. Vienok, mes, vakariečiai budistai, užaugę individualistiškoje Vakarų kultūroje, dažnai priimame ir suprantame atjautą intelektualiai, bet nuolatos ja gyventi mums sekasi sunkiai. O be atjautos mūsų praktika praranda savo prasmę.
Šiemet mums garbė pakviesti jus į Mokymą – atsiskyrimą, skirtą išimtinai šiam plačiam ir subtiliam Budizmo mokymui, kurį išgirsime iš Rigdzin Namkha Gyatso Rinpočės, vieno iš pagrindinių Tibeto budizmo Njingmos mokyklos Dudžomo Tersaro tradicijos saugotojų, lūpų.

Šio atsiskyrimo metu turėsime retą galimybę gauti Bardo dievybių įšventinimą iš Namkha Rinpočės.

 

atsiskyrimo VIETA

Atsiskyrimas vyks sodyboje Jovariškėse, 2 km nuo Trakų. Nakvynė 2-4 vietų kambariuose su WC ir dušais. Vietų skaičius ribotas! (vieta žemėlapyje).

 

Atsiskyrimo pradžia
2012 m. liepos 17 d. (antradienį) 16 val.

 

Atsiskyrimo dienotvarkė

5.30 – 7.00 Niondro ir rytinės maldos
7.00 – 9.00 Pusryčiai
9.00 – 12.00 Mokymai
12.00 – 14.00 Pietų pertrauka
14.00 – 18.00 Mokymai
18.00 – 20.00 Vakaro pertrauka
20.00 – Vakaro praktikos

 

Su savimi reikia turėti

  • Tekstų knygą (kas neturi – galima bus įsigyti Atsiskyrimo metu)
  • Pagalvę, dekį sėdėjimui (sėdėsime ant grindų)
  • Damaru, varpelį, vadžrą (kas turite)

 

Atsiskyrime bus

  • Maitinimas 3 kartus per dieną, vegetariškas
  • Patalynė (miegmaišių vežtis nereikia)
  • Dovana Mokytojui nuo visos bendruomenės (prie jos papildomai prisidėti nereikės, ji bus perkama iš surinktų už Mokymus pinigų)
  • Vertimas į anglų, lietuvių, prancūzų ir ispanų kalbas

 

Kaina

Jei norėtumėte dalyvauti Atsiskyrime, nusiųskite savo el. pašto adresą į reg.rigdzin@gmail.com ir mes atsiųsime jums visą su renginiu susijusią informaciją.

REGISTRACIJA ir papildoma informacija

Telefonu: 8-614 19943
arba elektroniniu paštu reg.rigdzin@gmail.com

 

DĖMESIO: DALYVAVIMAS MOKYMUOSE IR ATSISKYRIMO PRAKTIKOSE REIKALAUJA GEROS FIZINĖS IR PSICHINĖS SVEIKATOS. ORGANIZATORIAI NEPRISIIMA ATSAKOMYBĖS UŽ GALIMUS PADARINIUS ŠIŲ REIKALAVIMŲ NEATITINKANTIEMS ASMENIMS.

 

Ieškome asmenų ar organizacijų, galinčių paremti šį renginį ir padaryti jį prieinamą dar didesniam ratui žmonių.