2025 m. sausio 17 d. 18:30 val.
Vilniaus Mokytojų namų Baltojoje salėje (Vilniaus g. 39, Vilnius)
Rigdzino Namkhos Gjaco Rinpočės paskaita



Šiandien daugelis mūsų susiduria su jausmu, kad kasdienybė praranda prasmę, o sunkumai atrodo neįveikiami. Nuolatinis stresas, nepasitenkinimas ir nerimas dėl ateities gali užgožti gyvenimo džiaugsmą. Tibeto Budizmo Mokytojo, 18-os kartos nagpos (Tibeto jogo) Rigdzino Namkhos Gjaco Rinpočės vieša paskaita „Kaip atrasti prasmę kasdienybėje ir įveikti sunkumus“ kviečia pažvelgti į šias problemas per dvasinės išminties prizmę. Mokytojas pasidalins giliomis įžvalgomis ir praktiškais metodais, kaip rasti vidinę ramybę, įprasminti savo kasdienius veiksmus ir ugdyti atsparumą iššūkiams. Tai galimybė kiekvienam atrasti kelią į prasmingesnį ir harmoningesnį gyvenimą.

Įėjimas į paskaitą laisvas, registruotis nereikia.
Būsime dėkingi, jei savo auka padėsite padengti organizacines išlaidas.
Paskaita vyks tibetiečių kalba su tiesioginiu vertimu į anglų ir lietuvių kalbas.

Maloniai lauksime jūsų atvykstant.


Apie Rigdziną Namkhą Gjaco Rinpočę

Rigdzinas Namkha Gjaco Rinpočė (Rigdzin Namkha Gyatso Rinpoche) – iškilus Tibeto budizmo mokytojas, gimęs 1967 m. Tibete, Khamo provincijoje, ir nuo pat vaikystės susijęs su šventąja Dharma. Jis gavo mokymus iš daugybės žymių lamų bei įsisavino visų keturių Tibeto budizmo tradicijų išmintį, ypatingą dėmesį skirdamas Njingmos mokyklai ir Diudžomo Tersaro tradicijai. Namkha Rinpočė yra pripažintas dvasinių lobių atskleidėju ir užima ypatingą vietą budizmo tradicijoje kaip Rigdzino Trak Nako Lingpos reinkarnacija. Šiuo metu jis gyvena Šveicarijoje, tačiau keliauja po pasaulį, skleisdamas Dharmos mokymus ir įkvėpdamas tūkstančius mokinių.

Namkha Rinpočę su Lietuva sieja ypatingas ryšys. 1998 m. jam, tuomet Dharamsaloje, Indijoje apsistojusiam pabėgėliui, kuris po pabėgimo iš okupuoto Tibeto pavojingais kalnų takais neturėjo nei dokumentų, nei jokio turto, atvykti į Europą padėjo garsi mūsų rašytoja ir keliautoja Jurga Ivanauskaitė. Būtent Lietuva tapo pirmąja šalimi už Tibeto bei Indijos ribų, kur Rinpočė pradėjo mokyti Dharmos ir įkūrė pirmąjį Dharmos centrą. Vėliau, visą gyvenimą iki pat Jurgos mirties, jis visad puoselėjo šį ryšį ir išsaugojo nepaprastai šiltą santykį.