2025 m. birželio 20 d.. 18:30 val.
Vilniaus Universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3)
Rigdzino Namkhos Gjaco Rinpočės paskaita

Kiekvienas žmogus, sąmoningai ar nesąmoningai, trokšta laimės. Tačiau ar žinome, ką iš tiesų reiškia būti laimingam? Kodėl šis troškimas taip dažnai nuveda į nusivylimą, priklausomybes, dvasinį nerimą? Ar laimė yra tik dar viena proto sukurta projekcija, laikina būsena, priklausoma nuo sąlygų? O gal ji – natūrali mūsų tikrosios prigimties išraiška, kurią įmanoma atpažinti čia ir dabar?

Tibeto Budizmo Dzogčeno tradicijoje laimė nėra ieškoma išorėje. Ji nėra pasiekiama per pastangas, kaupimą ar savęs tobulinimą. Pasak šios senosios, tiesioginio suvokimo tradicijos, laimė – tai natūrali proto būsena, atsiskleidžianti tada, kai atpažįstame savojo proto tikrąją prigimtį: atvirą, beribę, šviesią ir aiškią.

Šioje paskaitoje Rigdzinas Namkha Gjaco Rinpočė, senosios Tibeto Budizmo Njingmos mokyklos Mokytojas ir Tarptautinės Rigdzin Bendruomenės įkūrėjas bei vadovas, kalbės apie tai, kaip klaidingi įsitikinimai ir prisirišimai trukdo patirti tikrąją ramybę ir džiaugsmą, slypinčius kiekviename iš mūsų.

Namkha Rinpočė gimė okupuotame Tibete, patyrė kalinimą už dvasinę veiklą, tačiau neprarado vidinės laisvės. Jo mokymuose laisvė suprantama ne kaip išorinių aplinkybių rezultatas, bet kaip vidinė būsena, atsiskleidžianti pažinus tikrąją proto prigimtį. Rinpočės mokymai – tiesūs, atviri ir nepaprastai gilūs. Jie skirti ne teorijai, o gyvenimui.

Ši paskaita – kvietimas išsilaisvinti ne nuo pasaulio, bet nuo klaidingo santykio su juo. Ne nuo emocijų, bet nuo prisirišimo prie jų. Ne nuo kančios, bet nuo nesupratimo, kodėl ji kyla.

Įėjimas į paskaitą laisvas, registruotis nereikia.
Būsime dėkingi, jei savo auka padėsite padengti organizacines išlaidas.
Paskaita vyks tibetiečių kalba su tiesioginiu vertimu į anglų ir lietuvių kalbas.

Maloniai lauksime jūsų atvykstant.