2024 m. birželio 21 d.. 18:30 val.
Vilniaus Universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3)
Rigdzino Namkhos Gjaco Rinpočės paskaita

Po ilgo taikos periodo, Europoje ir Artimuosiuose Rytuose vėl vyksta karas. Plūsta pabėgėliai iš įvairiausių kraštų. Nuomonės poliarizuojasi, į valdžią veržiasi radikalias pozicijas skelbiantys politikai. O kur dar 21-ojo amžiaus streso šaltiniai – klimato kaitos sukeltos anomalijos, įprastą buitį greitai keičiančios išmaniosios technologijos, nenuspėjamas dirbtinis intelektas ir nepavejamai greitėjantis gyvenimo tempas. Kaip įmanoma šiomis aplinkybėmis išsaugoti ramų protą ir daryti apgalvotus sprendimus?

Kaip seni, laiko patikrinti Tibeto Budizmo mokymai gali mums padėti spręsti modernaus gyvenimo iššūkius?

Apie tai – senosios Tibeto Budizmo senosios Njingmos mokyklos Mokytojo, 18-os kartos nagpos (Tibeto jogo) Rigdzino Namkhos Gjaco Rinpočės (Rigdzin Namkha Gyatso Rinpoche) paskaita.

Pats būdamas pabėgėlis nuo kinų okupacijos, triskart už savo Dharmos mokymo veiklą kalėjęs žiauriuose kinų kalėjimuose Tibete, o vėliau pabėgęs į Indiją ir išvykęs į Europą, ten sugebėjęs įkurti ne vieną Dharmos mokymo centrą jungiančią Rigzin Community organizaciją, Namkha Rinpočė savo gyvenimu įrodo, kad ramus žmogaus protas gali padaryti, atrodytų, neįmanoma.

Namkha Rinpočę su Lietuva sieja ypatingas ryšys. 1998 m. jam, tuomet Dharamsaloje, Indijoje apsistojusiam pabėgėliui, kuris po pabėgimo iš okupuoto Tibeto pavojingais kalnų takais neturėjo nei dokumentų, nei jokio turto, atvykti į Europą padėjo garsi mūsų rašytoja ir keliautoja Jurga Ivanauskaitė. Būtent Lietuva tapo pirmąja šalimi už Tibeto bei Indijos ribų, kur Rinpočė pradėjo mokyti Dharmos ir įkūrė pirmąjį Dharmos centrą. Vėliau, visą gyvenimą iki pat Jurgos mirties, jis visad puoselėjo šį ryšį ir išsaugojo nepaprastai šiltą santykį.

Įėjimas į paskaitą laisvas, registruotis nereikia.
Būsime dėkingi, jei savo auka padėsite padengti organizacines išlaidas.
Paskaita vyks tibetiečių kalba su tiesioginiu vertimu į anglų ir lietuvių kalbas.

Maloniai lauksime jūsų atvykstant.