2022 m. birželio 5–11 dienomis Rusėnuose, prie Dūkštų įvyko atsiskyrimas su Rigdzinu Namkha Gjaco Rinpoče. Atsiskyrimo metu Rinpočė davė mokymus ir praktikas pagal savo Dzogčeno knygą „Sąstingio perskrodimas. Giesmė apie Dzogčeno įžvalgą“. Atsiskyrimo dalyviams buvo suteiktas Vadžrasatvos įgalinimas.


Rigdzinas Namkha Gjaco Rinpočė – žymus Tibeto budizmo Mokytojas, aštuonioliktos kartos tantros jogas, Dilgo Kjencės Rinpočės (tuometinio Njingmos mokyklos vadovo) pripažintas tulku – žymaus praeities lamos Trak Nako Lingpos reinkarnacija. Pagrindinė Namkhos Rinpočės praktikos ir mokymo kryptis – Njingma, seniausioji Tibeto budizmo atšaka. Pirmą kartą į Europą ir Lietuvą Mokytojas atvyko 1998 m. rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kvietimu. Namkha Rinpočė yra tarptautinės bendruomenės „Rigdzin Community“ įkūrėjas ir vadovas.


Atsiskyrimo vieta

Pradedant nuo 2017 m., bendruomenės atsiskyrimai vyksta Rusėnų kaime (30 km nuo Vilniaus, šalia Dūkštų miestelio). Atsiskyrimai vyksta stovyklos sąlygomis: mokymai ir praktikos rengiami didelėje (8 x 12 m) palapinėje, atsiskyrimo dalyviai gyvena savo atsivežtose palapinėse.