Kovo 14-15 dienomis Rigdzin Gatsel Ling bendruomenės centre (Vilnius) vyko Namkha Rinpočės mokinio ir sekretoriaus Tamčo Dordžė mokymai ir praktinis seminaras tema: Meditacija. Ši-ne (Šamatha) ir Laktong (Vipassana).

Tamčo Dordžė mokymus pradėjo nuo išsamaus priminimo, jog visas budistines praktikas sudaro 3 dalys: bodhičitos sužadinimas, meditacija bei nuopelnų pašventimas. Pagrindinis dėmesys toliau buvo skirtas detaliam Ši-ne meditacijos aiškinimui, čia pat praktikuojant, analizuojant ir nuodugniai aptariant įvairiausius šios praktikos aspektus.

Kas yra ir ko siekiama meditacija (Ši-ne), iš ko ji susideda; kas yra dėmesys, kaip jis veikia, kokios yra dėmesio rūšys ir kas joms būdinga; koks yra atjautos, išminties ir meditacijos santykis; kuo skiriasi konceptualūs ir nekonceptualūs nuopelnai bei kokia prasmė juos kaupti; kokių sąlygų reikia stabiliai meditacijai ir kaip suteikti tinkamą formą vidinei energijai; kas yra koncentracija ir kaip ją lavinti, – šie ir daug kitų svarbių klausimų buvo teoriškai ir praktiškai gvildenti per šiuos Tamčo Dordžė mokymus.